LEGO DUPLO World Mobil Uygulaması Duyuruldu (Türkçe Dil Seçeneği İle)

,

Okul öncesi yaş grubuna yönelik geliştirilmiş olan LEGO DUPLO World mobil uygulaması duyuruldu. Basın açıklamasından detaylar ile uygulamayı anlatacak olursak:

Çocukların yaratıcılığını teşvik etmek için tasarlanan bu uygulama, 3 boyutlu LEGO DUPLO yapım parçalarını kullanarak, inşa, keşif ve rol yapma yaratıcı oyun alanları aracılığıyla çocukların gelişimlerini desteklemektedir.

LEGO DUPLO World oyunu, Number Fun, Rescue Adventure ve World Animals dahil olmak üzere her biri çeşitli eğlenceli sahnelerle dolu, eğlenceli, etkileşimli etkinlikler içermektedir. Her etkinlik için, mekansal farkındalık, çalışma belleği ve erken matematik gibi öğrenme ve gelişim becerilerini desteklemek için tasarlanmış bir dizi eğlenceli etkileşimli oyun deneyimi vardır. Uygulama, çocukların, ebeveynlerin ve arkadaşların birlikte ve mobil olarak oynamasını teşvik eder.

LEGO DUPLO World oyunu, 2-5 yaş arasındaki çocukların gelişim ihtiyaçlarını karşılaması için itibarlı Headstart Early Learning Outcomes Framework (Headstart Erken Öğrenme Çıktıları Sistemi) esas alınarak tasarlanmıştır. Uygulamanın Ebeveyn Merkezi’nde her etkinliğin öğrenme faydaları açıklanmıştır. Öğrenme hedefleri, yaratıcılık, muhakeme, inisiyatif ve merak, sosyal ve duygusal gelişim ve ince motor becerileri gibi geniş bir yelpazedeki öğrenme alanlarını kapsar. Ebeveynler, uyku zamanı geldiğinde çocuklarını nazikçe uyarmak için Uyku Zamanı Modu’nu başlatabilir.

 

Aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 20 dili destekleyen bu mobil uygulama, hem tabletler hem de telefonlarda çalışabiliyor. Her ne kadar ücretsiz bir uygulama olsa da, etkinliklerin tümü ücretsiz değil ve ekstra etkinlikler için uygulama içi satın almaya yönlendiriliyorsunuz. (Fiyatları gerçek LEGO DUPLO setlerinden ucuz olsa da uygulama içi satın alma olarak pahalı gelebilir.)

LEGO DUPLO World (LEGO DUPLO Dünyası) oyununun iOS ve Android için indirme bağlantılarını, Türkçe ekran görüntülerini ve tanıtım görsellerini aşağıda bulabilirsiniz: