LEGO DISNEY TRAIN AND STATION (71044) Seti Duyuruldu

, ,

LEGO’nun yeni nesil elektronik platformu Powered Up platformu hakkındaki bilgileri ve yeni sistemi içeren ilk trenle ilgili bilgileri geçtiğimiz yıl sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise, sahibi LEGO tren koleksiyoneri olsun olmasın, bir çok eve bu platformun girmesini sağlayacak LEGO Disney Train and Station (71044 – Disney Treni ve İstasyonu) seti duyuruldu. LEGO Star Wars BOOST Droid Commander (75253) setinde olduğu gibi lisanslı ve oldukça büyük bir set bizleri bekliyor.

Bu set, yeni tren motorunun yanı sıra, metal parça içermeyen yeni tren tekerleklerini içermesi itibariyle yeni tren standartları anlamında LEGO tren koleksiyonerlerini endişelendirse de bu setin bir tren setinden çok, öncelikli olarak Disney koleksiyonerleri için düşünülmüş bir set olduğunu göz önünde bulundurmakta fayda var. Tren istasyonu da trenin kendisinden daha kapsamlı görünüyor.

1 Eylül’de piyasaya sürülecek ve Amerika fiyatı $329,99, Avrupa fiyatı €329,99 olacak 2.925 parçalık bu setin basın açıklamasının çevirisini ve resmi ürün görsellerini aşağıda bulabilirsiniz:

 

LEGO Disney 71044 Train and Station ile keyifli bir yapım ve oynama deneyimi için aileyi bir araya toplayın. Çocuklar, bu; kömür vagonu, yolcu vagonu ve lüks vagona sahip motorize bir buharlı lokomotifin yanı sıra, oval bir hat ve ikonik Disney parkı stili istasyon binası içeren LEGO tren seti ile büyülü maceralar için Disney karakterleri Mickey Mouse, Minnie Mouse, Chip, Dale ve Goofy’ye katılmayı çok sevecekler.

Bu set, uygulama tabanlı kontrol gibi bir çok fevkalade detayla gelmektedir. Bir akıllı telefon ya da tablet kullanarak lokomotifi ileri ve geri hareket ettirin ve gerçekçi ses efektleri çıkartın. Vagonları birleştirmek, manyetik LEGO koşum takımları ile çok kolaydır ve lüks vagonun yan paneli; masa, koltuklar, demlik ve fincan ile tamamlanan detaylı iç mekanına erişim için açılabilmektedir.

Ve eğlence burada da bitmiyor! Oyuncak tren istasyonunun içerisinde, perdeli pencereler, duvar saati, avize ve küçük bir LEGO sürprizi içeren kule odası gibi yapım parçaları ile inşa edilmiş bir dizi mobilya ve detay yer almaktadır.

 • Tren, 12 cm yükseklikte, 78 cm uzunlukta ve 8 cm genişliktedir.
 • Tren istasyonu, 39 cm yükseklikte, 36 cm genişlikte ve 16 cm derinliktedir.
 • Tren hattı, 96 cm uzunlukta ve 70 cm genişliktedir.

 

 

İlginizi Çekebilir:  2018 LEGO Advent Calendar'lar (Yılbaşı Takvimi) Tam Seri Halinde Çıktı - Detaylı Bilgiler

71044 LEGO Disney Train and Station Basın Bülteni

Celebrate the magic with the LEGO® ǀ Disney Train and Station!

Gather the family for a rewarding build and play experience with the LEGO® ǀ Disney 71044 Train and Station. Kids will love to join Disney characters Mickey Mouse, Minnie Mouse, Chip, Dale and Goofy for magical adventures with this awesome LEGO train set, featuring a motorized steam-style locomotive with tender, passenger car and a luxurious parlor car, plus an oval track and an iconic Disney Parks®-style station building. This set comes with an array of cool details, including app-controlled functionality. Use a smart phone or tablet to drive the locomotive forward, reverse and emit realistic sound effects. Joining up the train cars is simple with the magnetic LEGO couplings, and the panels on the parlor car open for access to its detailed interior complete with table, armchairs, teapot and cup. And the fun doesn’t end there! Inside the toy train station building there’s an array of intricate brick-built furnishings and details, including draped windows, wall clock, ceiling chandelier and a tower room with a little LEGO surprise!

 • Includes 5 uniquely decorated LEGO® ǀ Disney minifigures with accessories: Mickey Mouse, Minnie Mouse, Chip, Dale and Goofy minifigures.
 • The LEGO® ǀ Disney Train and Station includes 16 curved pieces and 4 straight pieces of track, locomotive, tender, passenger car, parlor car and an iconic station building.
 • Locomotive features a large red fender, red wheels with working coupling rods, a big smoke stack and a driver’s cab.
 • Tender contains a LEGO® Powered Up 88009 Hub and a LEGO Powered Up 88011 Train Motor.
 • Train and sound effects can be controlled via a smart device. Connect via Bluetooth from the LEGO® Powered Up app.
 • Requires batteries (not included). Please refer to the product packaging for type and quantity.
 • Passenger car has seating for the LEGO® ǀ Disney minifigures.
 • Remove the panel on the parlor car to access a rich interior with table, armchairs, teapot and cup.
 • Station exterior features a detailed facade with balcony, clock and 2 flagged towers.
 • Station interior features a ticket counter, café corner and an array of brick-built furnishings and details, including draped windows, wall clock, ceiling chandelier and a tower room with a little LEGO® ǀ Disney surprise.
 • Easily connect the cars with the included LEGO® magnetic couplings.
 • This LEGO® building toy includes more than 2,900 pieces.
 • The LEGO® ǀ Disney train toy (in total) measures over 4” (12cm) high, 30” (78cm) long and 3” (8cm) wide.
 • LEGO® ǀ Disney train station building measures over 15” (39cm) high, 14” (36cm) wide and 6” (16cm) deep.
 • Oval rail track diameter measures over 37” (96cm) long and 27” (70cm) wide.
İlginizi Çekebilir:  LEGO Creator Expert Old Trafford (10272 - Manchester Utd Stadyumu) Seti Duyuruldu