LEGO CITY Ekibinden Yeni Yol Zeminleri Hakkında Bilgilendirme

60304 başta olmak üzere bu yılki farklı LEGO City setlerinde yer alan yeni LEGO City yol zeminleri, her yeni sistemde olduğu gibi biraz tartışmaya yol açtı. Beğenenler olduğu kadar, eski baseplate bazlı sisteme yatırım yapmış kişiler için gerektirdiği büyük değişiklik nedeniyle eleştirenler de oldu.

Sorularımıza cevap olarak ise LEGO City ekibinden bu değişikliğin nedenleri hakkında bilgiyi edinme şansımız oldu. Sizin için çevirdiğimiz bu açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz:

2021’de piyasaya sürülen yeni LEGO City yol zeminlerinin birçok avantajı vardır. Yeni yol zeminleri LEGO City ürünlerinde önemli bir role sahiptir ve yapıların modüler doğası sayesinde, yaratıcı olmanıza ve LEGO şehrinizi istediğiniz şekilde yaratmanıza olanak sağlar. Yeni yol zeminlerinin daha özgün bir inşa deneyimi sağladığına inanmamızın nedeni, bunun yanı sıra; zeminlerin birçok farklı şekilde yeniden yapılandırılabilir olması ve zeminleri LEGO City binalarınıza daha iyi bir şekilde bağlamanıza olanak tanımasıdır.

Şimdi ve gelecekte, LEGO City portföyündeki ilgili ürünlere bir veya daha fazla yol zemini de ekleyebilmekteyiz. Bu, zeminlerin eski versiyonunda yapamadığımız bir şeydi. LEGO şehirlerini inşa etmeye başlamak için ayrı bir yol zemini ürünü satın almaları gerekmeyeceği için bunun çocuklar için büyük bir avantaj olacağına inanıyoruz. Bunun AFOL topluluğu (yetişkin LEGO hayranları) için de büyük bir değişiklik olduğunu kabul ediyoruz; ancak uzun vadede yeni yol zemininin daha da müthiş hayran yapılarına ve daha fazla özelleştirmeye olanak sağlayacağına inanıyoruz.

LEGO City’nin her yıl milyonlarca çocuğa sağladığı oyun deneyimine yeni açılar katan ve aynı zamanda LEGO’nun tümüyle yapım odaklı tanımına daha sadık olan yeni bir yapım bileşeni geliştirmiş olmak bizim için büyük önem taşımaktadır.