LEGO ARCHITECTURE Özgürlük Heykeli (21042) ve Çin Seddi (21041) Duyuruldu

,

Daha önce bazı online mağazalarda görülen 2018’in yeni LEGO Architecture setleri Statue of Liberty (21042 – Özgürlük Heykeli) ve Great Wall of China (21041 – Çin Seddi) bugün resmi olarak duyuruldu. Özellikle “Skyline Collection” setleri ve en iyi Architecture setlerinden biri olarak görülen Solomon R. Guggenheim Museum (21035) setinin yeniden çıkışından sonra daha da dikkat çekici bir seri haline gelen Architecture’a yine serinin heyecanını canlı tutacak iki farklı set gelmesi sevindirici.

(Tabii, aşina olmayanlar için LEGO Architecture setlerinin; kutusundan başlayarak, tüm sete hakim “premium” havası nedeniyle fiyat noktasının biraz yukarıda olduğunu belirtmekte fayda var.)

 

Özgürlük Heykeli (21042) seti 1.685 parçadan oluşuyor ve Amerika fiyatı $119,99, Avrupa fiyatı €99,99 olacak. Bu set, tasarımı itibariyle oldukça farklı bir görüntüye sahip ve şu anda piyasadaki en büyük LEGO Architecture seti olacak.

Çin Seddi (21041) seti 551 parçadan oluşuyor ve Amerika fiyatı $49,99, Avrupa fiyatı €49,99 olacak. Bu setin en önemli özelliği modüler olması, birden fazla seti yanyana koyarak gerçek anlamda bir duvar inşa etmek mümkün.

Her iki set de tüm dünyada 1 Haziran’dan itibaren piyasada olacak. Gelin her iki setin resmi basın açıklamalarının çevirilerine ve fotoğraflarına bakalım:

 

LEGO Architecture Statue of Liberty
(21042 – Özgürlük Heykeli)

Özgürlüğün ikonik bir simgesini yaratın—Özgürlük Heykeli! Mimari ve heykeltraşlığın mükemmel bir birleşimi olan Özgürlük Heykeli’nin LEGO Architecture yorumunu, sembolik bir parça olarak evinizie ya da ofisinize getirin.

  • Gerçek dünyadaki önemli mimari bir eser olan Özgürlük Heykeli’nin LEGO Architecture yorumu
  • Kalkan ve tuğla detayları, sütünlu balkonları ile ince detaylar içeren bir kaide ve süzülen elbisesi, 7 uçlu tacı, ikonik hitabesi ve altın meşalesi ile bir Lady Liberty heykeli içerir
  • LEGO Architecture serisi, mimari dünyasını LEGO tuğlaları ile tanıtır; ve gezi, mimari, tarih ve tasarım ile ilgilenen herkes için oluşturulmuştur.
  •  44 cm yükseklikte, 14cm genişlikte ve 14 cm derinliktedir.

 

İlginizi Çekebilir:  2020 LEGO Star Wars Set Görselleri

LEGO Architecture Great Wall of China
(21041 – Çin Seddi)

Çin’in kuzeyinde binlerce kilometre boyunca uzanan Çin Seddi, dünyanın en uzun insan yapımı yapımı yapısıdır ve zamanında üzerinde bir milyondan fazla muhafızı barındırmıştır. Şu anda da bir Dünya Mirası sayılan ve popüler bir turistik ziyaret noktası olan bu duvar, Çin İmparatorluğu’nun kuzey sınırlarını korumak için M.Ö. 5. yy ve M.S. 16. yy arasında inşa edilmiş ve uzatılmıştır.

  • 12 cm yükseklikte, 27 cm genişlikte ve 9 cm derinliktedir.
  • Dağlık bir arazide, göller ve ağaçların arasında, iki kulesi olan, inişli çıkışlı bir duvar bölümü içerir.
  • Ayrıca, İngilizce ve Çince olarak iki dekoratif isim levhası içerir.
  • Birden fazla Çin Seddi modelini birleştirerek sergilediğiniz modeli genişletin
  • Setin içerisinde yer alan kitapçık, binanın tasarımı, mimarisi ve tarihi hakkında bilgiler içermektedir.