LEGO 23 Nisan İndirimleri 2020 – Kampanya Gözlemlerimiz ve Set Önerilerimiz

,

Karne dönemi indirimlerinden sonra genellikle en kapsamlı LEGO indirimlerini gördüğümüz 23 Nisan indirim dönemi geldi çattı.

Özellikle zamanımızın tamamını hepimizin sağlığı için evde geçirmemiz gereken bu mevcut dönemde, LEGO setleri hem çocuklar hem de yetişkinler için ciddi bir kurtarıcı olmuş durumda ve bu dönemdeki LEGO kampanyaları ayrı bir öneme sahip.

 

Yazımızın en başında ne yazık ki bu konuda hayal kırıklığına uğradığımızı belirtelim. Son iki yıldır olduğu gibi, yine, sadece “belirli” setlerde geçerli %25 bir indirim kampanyası söz konusu. 2018 öncesinde yılda en az iki üç kere gördüğümüz, set ayırt etmeyen, tema bazlı %40 indirimleri fazlasıyla özledik doğrusu.

Neyse ki, resmi LEGO Store’daki mevcut kampanya biraz olsun bu durumu düzeltme konusunda yardımcı oluyor. Gelin önce kampanya ile ilgili gözlemlerimize, ardından da indirimli set önerilerimize bakalım. Evde kalmak için bahanemiz çok gibi :)

 

2020 23 Nisan LEGO İndirimleri Değerlendirmeleri

Genel gözlemlerimiz şu şekilde:

 • Kampanyadaki %25 indirimli “belirli” setlerin çoğunu LEGO’nun kendi fikri mülkü olan temalar, LEGO City, LEGO Friends, LEGO Creator, LEGO NINAGO ve LEGO Hidden Side oluşturuyor. Tarih anlamında ise hem 2019 hem de 2020 setlerini görüyoruz. Diğer temalardaki setlerdeki indirimler tek tük ve çok daha az talep gören setleri kapsıyor.
 • Bunlar dışında tabii, indirimlerin vazgeçilmezi diyeceğimiz LEGO Overwatch temasının da neredeyse tamamı indirimli.
 • Bunlara ek olarak, neredeyse yıl başından beri indirimde olan The LEGO Movie 2 ve LEGO Unikitty setleri de kendilerini diğer indirimli setler arasında buluyor. Bu iki tema da satış anlamında çok büyük hayal kırıklığı oldu diyebiliriz. Bu iki temada %50-%75 arası indirimler görüyoruz.

 

Farklı perakendecilerin sitelerini incelediğimizde ise durum şu şekilde:

 • LEGO Store Türkiye haricinde, 7 tane Türkiye çapındaki zincir oyuncakçıyı, 2 tane büyük yerel oyuncakçıyı, 1 süpermarket zincirini ve 2 tane de LEGO’yu kendisi satan çok kategorili online alışveriş sitesini inceledik.
 • LEGO Store’u ayrıca değerlendireceğiz ama diğer perakendecilerde indirim oranları ve indirimli setler arasında çok büyük farklılıklar yok.
 • Bazı perakendeciler zaten tüm setlerde yıl boyunca %10-15 civarında indirimler yapıyor, onlar da araya karışıyor.
 • İncelediğimiz süpermarket zinciri ise sattığı tüm LEGO setlerinde %30 indirim yapmış.
 • Çoğu mağazada ürün çeşitliliği ciddi ölçüde az ve ilginçtir ki her sitede farklı ürünler stokta var. Daha indirimler başlamadan stoklar azalmıştı, bu yüzden aradığınız bir set için farklı sitelere bakmanızd fayda var.
 • Çok kategorili alışveriş sitelerinde, satıcısı sitenin kendisi olmayan LEGO setlerinde de piyasa fiyatına göre hiçbir gerçekçiliği olmayan, sözde indirimler de görüyoruz. Bu konuyla ilgili özellikle dikkatli olmanızı öneririz.
İlginizi Çekebilir:  Nürnberg Oyuncak Fuarı'dan 2020 Yaz LEGO Set Haberleri

 

LEGO Store’u ayrı değerlendirmemizin sebebi ise, geçmiş indirim dönemlerinin aksine, diğer perakendecilerden farklılaşarak, polybag’ler, Creator Expert ve Ideas gibi temalardaki LEGO özel setleri de dahil olmak üzere bir çok sette indirim yapması. Bir de bunun üzerine ay sonuna kadar geçerli %20 kredi kartı ekstre indirimi ile %40 civarında indirimli alışveriş yapmanız mümkün olabiliyor. Tabii set bulunurluğu da diğer perakendecilere kıyasla oldukça fazla.

 

İndirimleri yakalamışken almanızı önerebileceğimiz setler ve indirim oranları ise şöyle: (Tabii stokların değişkenlik gösterebileceğini unutmayın, dönem dönem kontrol etmenizde fayda var.)

LEGO 23 Nisan İndirimli Set Önerileri

LEGO City

LEGO Creator

LEGO Friends

 • 41379 LEGO Friends Heartlake City Restaruant (%25 – Genel)
 • 41394 LEGO Friends Heartlake City Hospital (%20 – LEGO Store)
 • 41397 LEGO Friends Juice Truck (%25 – Genel)

LEGO Disney

İlginizi Çekebilir:  LEGO'nun Yeni Nesillere İlham Verecek "Rebuild the World" (Dünyayı Yeniden Yarat/İnşa Et) Girişimi Duyuruldu

LEGO Ideas

LEGO Özel ve Polybag’ler

 • 40344 LEGO City Minifigure Set Summer Celebration (%30 – LEGO Store)
 • 30365 LEGO City Space Satellite (%20 – LEGO Store)
 • 853921 LEGO Xtra Brick Stickers (%30 – LEGO Store)
 • 30555 LEGO Trolls Poppy’s Carriage (%20 – LEGO Store)
 • 853958 LEGO Seasonal Chicken Skater Pod (%30 – LEGO Store)
 • En son Powered Up uygulama güncellemesi ile Powered Up sistemine Power Functions bileşenleri desteği geldiği için LEGO Store’daki %20 indirimli Power Functions bileşenlerine de göz atmanızı önerebiliriz.

Diğer LEGO Temaları