IKEA LEGO BYGGLEK Ürünleri Türkiye’de Satışa Sunuldu (Fiyatlar ile)

Daha önce duyurusunu paylaştığımız ve LEGO ve IKEA işbirliği ile tasarlanan BYGGLEK kutuları ve LEGO seti ülkemizde de dünya ile aynı anda 1 Ekim’de piyasaya sürüldü.

Bu açıdan LEGOseverler tarafından heyecanla beklenen bu ürünlere hızlı bir şekilde ulaşabilmek sevindirici olsa da bazı IKEA ürünlerinde olduğu gibi fiyatlarının ülkemiz koşullarına göre ayarlanmayıp Avrupa fiyatlarına eşlenmesi ise biraz hayal kırıklığı yarattı; zira çok sayıda alıp kullanmak isterseniz oldukça pahalı oluyor.

Tabii aynı durum BYGGLEK LEGO seti için de geçerli. 201 parçalı bir LEGO Classic seti olarak nitelendirebileceğimiz bu set, özel parça içermemesine ve tek farkı iki tane klasik suratlı minifigür içermesi olmasına rağmen, aynı fiyat noktasında sayılabilecek 10715 (442 parça – 199,90 TL) ve 11008 (270 parça – 169,90 TL) setlerinden pahalı kalıyor. (Bir de LEGO Classic setlerinde sıklıkla kampanyalar olduğu için daha bile ucuza bulabiliyorsunuz.)

 

Aşağıda IKEA web sitesinden alınmış görselde BYGGLEK ürünlerinin fiyatlarını görebilirsiniz. LEGO seti internette de satılırken, saklama kutuları şu an için sadece mağazalarda mevcut. Saklama kutularının aslında çok büyük olmadığını da belirtelim.