LEGO Tower Tıklamalı Mobil Oyunu Duyuruldu

Bugün değişik bir duyuru ile karşınızdayız. “Idle” ya da “clicker” adı verilen ve basit tıklamalarla ve hatta başı boş bıraktığınızda kendi kendine de oynanan oyunların en popüler ve eski örneklerinden biri olan Tiny Tower’ın geliştiricisi NimbleBit’ten LEGO temalı benzer bir oyunun iOS ve Android için 2019 yazında çıkacağı duyuruldu. (Tabii tam tarihi ya da fiyatı hakkında henüz bilgimiz yok.)

Bu tarz oyunların hızlıca bağımlılık yaratma ama bir taraftan da çok çabuk sıkıcılaşma potansiyeli oldukça yüksek olduğu için bakalım LEGO temalı olması bir fark yaratacak mı heyecanla bekliyoruz. (Not: Bu tarz oyunlar her ne kadar görsel olarak SimTower ya da Project Highrise gibi oyunları andırsa da onlarda yer alan detaylı ve karmaşık simülasyon ögelerini içermediği için onlara pek benzemediğini belirtmekte de fayda var.)

LEGO Tower mobil oyununun basın açıklamasının Türkçe özet çevirisini, görsellerini ve duyuru videosunu aşağıda bulabilirsiniz:

 

En muhteşem LEGO idle simülasyon mobil oyunu LEGO Tower yakında geliyor!

Yepyeni bir mobil deneyim ortaya çıkarmak için LEGO ve klasikleşmiş mobil oyun Tiny Tower’ın yaratıcısı NimbleBit güçlerini birleştirdi.

LEGO Tower, oyunculara kendi LEGO kulelerini inşa etme ve işletme imkanını vermektedir. Minifigür sakinlerinizin yaşayacağı, çalışacağı ve eğleneceği çok çeşitli daireler ve ofisler inşa edin. Arkadaşlarınızın kulelerini ziyaret edin ve kulelerini inşa etmelerine yardımcı olmak için parçalar takas edin. Yüzlerce eşsiz minifigür parçası toplayın ve gizli karakterleri keşfedin.

LEGO Tower yapım yarışması için de 26 Mart’ta LEGO Ideas sayfasını ziyaret edin. Diğer ödüllerin yanı sıra, kazananların eserleri oyunda yer alacak.

2019 yazında App Store ve Google Play’de

 

İlginizi Çekebilir:  "Benim için LEGO" Yarışması Sonuçları

 

 

LEGO Tower Mobil Oyunu Basın Bülteni

LEGO®Tower – mobile game

The most awesome LEGO idle simulation mobile game LEGO Tower is on its way!

LEGO has joined forces with NimbleBit, creators of the classic mobile game Tiny Tower to craft a brand new mobile experience. NimbleBit has a long track record of building lovable mobile worlds for their players, and both companies are excited to be taking the Tiny Tower formula to new heights inside the world of LEGO.

“Having the opportunity to build upon one of our signature games inside the world LEGO is a dream come true for us.” says David Marsh, co-founder of NimbleBit. “The building blocks of LEGO are a complete creative match for our style of games. It’s sparked a lot of the feelings of creativity and joy we’ve experienced ourselves while playing with LEGO since we were young.”

LEGO Tower gives players the ability to build and operate their own LEGO Tower. Construct a wide range of apartments and businesses for your Minifigure residents to live, work and play in. Visit your friends’ towers and trade items to help them build. Collect hundreds of unique Minifigure pieces and discover hidden characters. Build your dream LEGO Tower to new heights, the sky’s the limit!

İlginizi Çekebilir:  LEGO 2019 Temmuz-Aralık Katalogu Yayınlandı - Resmi İndirme Bağlantısı İle

Speaking of building, visit LEGO Ideas on the March 26th to participate in the LEGO Tower building challenge. Among the other prizes, winners will get their creation featured in the game!

Available directly from App Store & Google Play from Summer 2019