LEGO OPTIMUS PRIME (10302) Duyuruldu

,

Yıllardır LEGO ve Transformers hayranlarının hayallerini süsleyen, parçaları bozmadan dönüşebilen bir LEGO Transformers modeli, Transformers’ın LEGO’nun en büyük rakiplerinden biri olan Hasbro’ya ait bir fikri mülk olması nedeniyle çok uzak bir hayal gibi görünüyordu; fakat bu yıl sürpriz bir şekilde, ilk LEGO Transformers seti 10302 LEGO Optimus Prime duyuruldu.

Klasik G1 (birinci nesil) Optimus Prime’ı baz alan bu model, parçalarını sök çıkar yapmadan dönüşebiliyor ve aslına fazlasıyla sadık görünüyor. Optimus Prime’ın silahları, güç objeleri ve jetpack’i de ek aksesuarlar olarak yer alıyor. Boyut olarak fiyatı itibariyle çok büyük değil; ama nispeten erişilebilir bir fiyat noktasında olması bunu kabul edilebilir kılıyor.

 

1 Haziran’da piyasaya sürülecek (ülkemize gelişinin gecikmesi olası) ve tahmini Türkiye fiyatı 2399,90 TL (yurtdışı fiyatlarından yola çıkarak kıyasladığımızda 10300 ile aynı seviyede olacağını öngörüyoruz), Amerika fiyatı $169,99 ve Avrupa fiyatı €169,99 olacak 1508 parçalık bu setin resmi ürün görsellerini aşağıda bulabilirsiniz: