LEGO Harry Potter Minifigür Serisi Doğrulandı – İlk Bilgiler

, ,

Bu yılın standart minifigür serisinin yanında gelecek tekil minifigür serisinin Haziran-Aralık 2018 kataloğu ile Ağustos ayında geleceğini öğrenmiştik; fakat setin teması hakkında resmi bir duyuru ya da doğrulama henüz yoktu.

Önceki iki tekil minifigür serisi, halen mağazalarda da bulabileceğiniz, LEGO Batman Movie ve LEGO NINJAGO Movie serileri olmuştu; fakat bu yıl herhangi bir LEGO filmi yayınlanmadığı için; geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi diğer fikri mülklerden, LEGO Minifigures Disney benzeri bir seri çıkacağına ve bunun Harry Potter olacağına dair tahminler oldukça uzun bir süredir yürütülmekteydi.

Tahminler yanılmadı ve bu yıl çıkacak serinin Harry Potter temalı olacağı ilk defa JB Spielwaren isimli bir Alman oyuncak mağazasında yer alan listelemeyle doğrulandı. Set kodunun 71022 ve Avrupa fiyatının diğer minifigür serilerinde olduğu gibi €3,99 olacağını öğrendik.

71022 LEGO Harry Potter Collectible Minfigure Series 1’ın Türkiye fiyatını henüz bilmiyor olsak da döviz kuru kaynaklı artışlar nedeniyle bu yeni serinin, mevcut minifigür serilerinin 14,90 TL olan fiyat noktasını koruyamayabileceği olasılık dahilinde.

Henüz serinin içeriği hakkında bir bilgi sahibi olmasak da şu anda en ayağı yere basan söylenti, serideki minifigür sayısının standart sayı olan 16’dan fazla olacağı yönünde.

Harry Potter minifigür serisini heyecanla bekliyoruz ve (Unikitty serisi gibi olmaması durumunda) sizlerle seri 18’de olduğu gibi ayırt etmenize yardımcı rehberimizi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Star Wars Kaskları (Stormtrooper, Boba Fett ve TIE FIGHTER PILOT) Resmi Duyurusu