LEGO DUPLO Set İncelemesi: 10982 Meyve Sebze Traktörü

,

Bugün şirin bir set incelemesi ile karşınızdayız. Bugünkü incelememizin konusu, yeni DUPLO alt teması olan bahçe setlerinin ortanca üyesi 10982 Meyve Sebze Traktörü olacak.

 

Genel Bilgiler ve Fiyat ve Parçalar

Türkiye fiyatı (bu yazı yazıldığı sırada) 419,90 TL, Amerika fiyatı $19,99 ve Avrupa fiyatı €19,99 olan bu 1,5 yaş ve üstü set, 19 DUPLO parçasından oluşuyor.

Fiyat noktasına göre setin az parçaya sahip olmasının nedeni ise, setin ismi “traktör” olarak geçmesine rağmen içerisinde bir trenin yer alması. Setin odak noktasının sebze ve meyveler olması nedeniyle de sadece bir figüre yer verilmiş. Figür de bu sete özel ve bahçe setleri arasındaki tek figür.

Ayrıca, üzerinde tohum resmi yer alan yapım parçası bu sete özel; fakat bu sette doğrudan bitki büyütme üzerine bir parça yer almadığı için diğer bahçe setleriyle birleştiğinde daha anlamlı oluyor. Tek başına bu sette biraz daha ilgisiz kalmış.

Traktör ise klasik DUPLO traktörü ve tek başına da oynanabilirliği oldukça yüksek.

 

Tamamlanmış Model ve Değerlendirme

Çocuklara meyve ve sebzeleri tanıtmayı ve sevdirmeyi hedefleyen bu set, bir brokoli, domates ve ananas ve renkleri ile uyumlu tren parçaları içeriyor. Hepsi birbirinden şirin bu meyvelerin kendi zeminlerinin olması, setin oynanışını kolaylaştırıyor ama set tek başına diğer bahçe setlerindeki büyütme ya da alışveriş hikayeleri gibi hazır bir oyun özelliği barındırmıyor. Diğer bahçe ya da çiftlik setleriyle birleşmesi, setin oynanabilirliğini ciddi ölçüde zenginleştiriyor.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Set İncelemesi: 40145 LEGO Store

 

Bununla birlikte, setin tren şeklinde olması setin değerini ve set dışı oynanabilirliğini de artırıyor; zira hem traktör hem de tren ayrı ayrı diğer DUPLO setleri ile de keyifli bir şekilde birleştirilebilecek cinsten. Sebze ve meyveler ise nispeten özel ve sadece kendi içinde oynamaya daha müsait.

Genel olarak bakacak olursak da bahçe setlerini almak isteyen; fakat kısıtlı tek bir konuda oyun deneyimi sunması nedeniyle çekinceleri olanlar için, 10982 fiyat ve içerik olarak makul bir seçenek olacaktır.

 


İncelememiz için bu seti bizlere göndermiş olan LEGO’ya çok teşekkür ederiz. Yukarıdaki görüşler tümüyle kişisel görüşlerimizdir ve inceleme setlerinin gönderilmesi, olumlu bir inceleme yapacağımızı garanti etmez.