LEGO (Creator Expert) CROCODILE LOCOMOTIVE (10277) Duyuruldu

,

Yetişkinlere özel yeni Creator Expert seti, 10277 Crocodile Locomotive (İsviçreli Krokodil Lokomotifi) duyuruldu.

Önümüzdeki dönemde kutu tasarımı olsun, setlerin sunumu olsun birçok alanda daha da sıklıkla göreceğimiz LEGO’nun yeni yetişkin yaklaşımı bu sette de kendini gösteriyor. Daha önce Haunted House (10273) setinde gördüğümüz gibi numarası ve tasarımı itibariyle Creator Expert seti olduğunu bilsek de artık temasına dair herhangi bir ibare yer almayan yeni kutu tasarımı ile geliyor.

Bu set ile ilgili bir basın duyurusu paylaşılmamış olsa da geçtiğimiz haftalarda katıldığımız RLFM Günleri’nde set hakkında Powered Up ekibinden kapsamlı bir şekilde bilgi edinmemiz mümkün oldu.

Belirttiklerine göre, Haunted House’ta olduğu gibi bu set “Powered Up Ready” (Powered Up’a hazır) olarak geliyor; yani setin içerisinde bir motor bulunmasa da bir Powered Up hub’ı ve motoru ile motorize edebiliyorsunuz. (Standart motor kullanılıyor, tren motoru gerekli değil.)

Modelin kontrolü için ise Powered Up uygulamasında gerçek bir Krokodil lokomotifinin kontrol paneline oldukça benzeyen bir arayüz yer alıyor. Kullanımı ise aslında diğer Powered Up trenlerine benziyor ve bu sete özel ses efektleri içeriyor.

Yine de tabii setin içerisinden tam set ray çıkmaması ve sergi standı ve bilgi levhası içermesi itibariyle öncelikli olarak sergi amaçlı bir set olduğunu söyleyebiliriz. Tabii bunun iyi bir tarafı, setin fiyatının bu tarz bir sete göre nispeten makul kalması.

İlginizi Çekebilir:  LEGO DISNEY TRAIN AND STATION (71044) Seti Duyuruldu

1 Temmuz’da piyasaya sürülecek ve Amerika fiyatı $99,99 ve Avrupa fiyatı €99,99 olacak 1.271 parçalık bu setin resmi görsellerini aşağıda bulabilirsiniz: