LEGO Çin Yeni Yılı Setleri Duyuruldu – 80104 LION DANCE ve 80105 TEMPLE FAIR

,

Çin pazarının LEGO Group için önceliği oldukça yüksek ve daha önce faaliyet raporlarında da belirttikleri üzere Çin’de ciddi bir büyüme hedefleniyor. Buna bağlı olarak da bu yıl Çin Yeni Yılı’nı kutlayan üç tane birden özel setle karşılaşmıştık. 80101: Chinese New Year’s Eve Dinner, 80102: Dragon Dance ve 80103: Dragon Boat Race.

80101 ve 80102 tüm dünyada çok beğenilmiş; fakat sadece Asya Pasifik bölgesinde çıkmış olması ciddi eleştirilere yol açmıştı. Tepkiler üzerine LEGO Group, SDCC gibi bazı özel durumlar dışında bölgeye ya da mağazaya özel setler çıkarmayacağını duyurmuş ve 80103’ten itibaren bu gibi setlerin tüm dünyada satılacağını belirtmişti. 80103’ü ülkemizde de LEGO Store’larda bulabiliyoruz ve şimdi de bu serinin devamı olarak 2020 için iki set duyuruldu: 80104 – Lion Dance (Aslan Dansı) ve 80105 – Chinese New Year Temple Fair (Çin Yeni Yılı Tapınak Festivali).

Ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada 10 Ocak 2020’de piyasaya sürülecek bu setlerin basın açıklamasının çevirisini ve resmi ürün görsellerini aşağıda bulabilirsiniz:

  • 80104 – Lion Dance (Aslan Dansı) setinin Türkiye fiyatı 499,90 TL, Amerika fiyatı $79,99, Avrupa fiyatı €69,99 olacak.
  • 80105 – Chinese New Year Temple Fair (Çin Yeni Yılı Tapınak Festivali) setinin Türkiye fiyatı 799,90 TL, Amerika fiyatı $119,99, Avrupa fiyatı €99,99 olacak.

 

LEGO Group 2020 Çin Yeni Yılı için Lion Dance and Chinese New Year Temple Fair setlerini duyurdu.

Aslan Dansı Seti, Bahar Festivalinin çok sevilen bir sahnesini canlı bir şekilde canlandırıyor ve geleneksel festivalin çok sevilen hatıralarını akla getiriyor. Set, çok güzel bir şekilde dekore edilmiş 5 küçük aslan figürüne ve harika bir davul çalma işlevine sahip bir vurmalı çalgı sahnesine sahiptir. Beraberindeki tapınak kapısı, geleneksel desenlere sahip LEGO tile’ları ile dekore edilmiştir. Set ayrıca, aslan dansçıları ve Fare Yılı’nı kutlamamak için fare kostümü giyen bir kişi dahil 8 minifigür ile birlikte gelmektedir. Kırmızı ‘en iyi dileklerimle’ parşömeni, kırmızı küre, lahana, kaligrafi fırçası ve havai fişek gibi ek aksesuar parçaları sınırsız canlandırmalara ilham vermek için eklenmiştir.

Çin Yeni Yılı Tapınak Festivali, yıl başında Çin’in dört bir yanındaki kasabalarda ve şehirlerde sıkça görülen, çok sevilen bir etkinliği canlandırmaktadır. Set, bir Tapınak Festivali’nde bulabileceğiniz otantik eşyaların renkli ve geniş kapsamlı LEGO versiyonlarını sergileyen tezgahları içerir. Barbekü yemeklerinden şekerlemeye, oyuncaklara, vazolara ve hamur figürlere kadar her şey sevgiyle LEGO formunda yeniden yaratılmıştır. Set ayrıca 14 minifigür içerir. Dikkatli LEGO hayranları, geçen yılki Çin Yeni Yılı Akşam Yemeği setindeki ailenin, Bahar Şenliği kutlamaları ile hikayelerini devam ettirdiğini görecektir.


80104 Lion Dance Set Görselleri

 

İlginizi Çekebilir:  LEGO NINTENDO ENTERTAINMENT SYSTEM (71374) Seti Duyuruldu

80105 – Chinese New Year Temple Fair Set Görselleri

 

2020 LEGO Çin Yeni Yılı Setleri Basın Bülteni

Celebrate the Chinese New Year with LEGO® Lion Dance and Traditional Temple Fair

Billund, 05 November 2019: Today, the LEGO Group revealed its 2020 Chinese New Year sets – Lion Dance and Chinese New Year Temple Fair. The launch follows on from this year’s popular sets: Dragon Boat Race, Dragon Dance and Chinese New Year’s Eve Dinner, the first LEGO® products created to mark the festivities.

The Lion Dance set vividly reproduces a well-loved scene of the Spring Festival and is sure to evoke fond memories of the traditional festival. The set features 5 beautifully decorated small lion figurines and a percussionists’ stage with an awesome drumming function. An accompanying temple gate is decorated with LEGO tiles featuring traditional patterns. The set also comes complete with 8 minifigures including lion dancers and a man in rat costume to mark the Year of the Rat. Additional accessory elements such as the red ‘best wishes’ scroll, red orb, cabbage, calligraphy brush and a rocket firework are included to inspire unlimited role-play.

The Chinese New Year Temple Fair set captures a beloved event often seen in towns and cities throughout China around the lunar new year. The set includes stalls displaying a vast, colourful array of LEGO versions of authentic items you would find at a Temple Fair. Everything from barbecue dishes to candy, toys, vases and dough figurines are lovingly re-created ion LEGO form.  The set also includes 14 minifigures. Eagle-eyed LEGO fans will notice that the family from last year’s Chinese New Year’s Eve Dinner set make an appearance, continuing the story of their Spring Festival celebrations.

İlginizi Çekebilir:  LEGO Ideas Voltron (21311) En Sonunda Duyuruldu - İlk Görselleriyle

LEGO Product designer Markus Rollbühler, designed the sets to be as authentic as possible: “We were incredibly thorough with our research when designing the sets. For the Chinese New Year Temple Fair, we looked closely at the types of things vendors sell in the market stalls and all of the various goods on offer.” It was also important that children could act out scenes to make the sets come alive: “Both sets include amazing minifigures and details to encourage role play. The Lion Dance set comes with many interesting play features. For example, you can fully pose the lions and you can also open and close their mouths to help recreate the spectacular dances we all know and love.” Markus explains.

The two new LEGO® Chinese Traditional Festival models will be ready to discover in China and Asia Pacific markets from December 26, 2019 and the rest of the world from January 10, 2020.